Dnia 2024-02-04 17:00 na obiekcie Gewiss Stadium odbyło się spotkanie pomiędzy Atalanta i Lazio - 3-1

W ostatnim spotkaniu Serie A, Atalanta podejmowała Lazio w emocjonującym widowisku na Gewiss Stadium. Po pełnym zaangażowania 90 minutach gry, drużyna gospodarzy zwyciężyła 3-1, zdobywając cenne trzy punkty. Mecz odbył się 4 lutego 2024 roku o godzinie 17:00, a wynik na przerwę wynosił 2-0 na korzyść Atalanty. Przeczytaj relację, aby poznać wszystkie szczegóły tego starcia.

Atalanta 3-1 Lazio: Zwycięstwo gospodarzy na Gewiss Stadium

Spotkanie pomiędzy drużynami Atalanta i Lazio, które odbyło się na Gewiss Stadium, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-1. Mecz odbył się w ramach 23. kolejki Serie A.

Atalanta wyszła na prowadzenie już w 16. minucie za sprawą Mario Pašalić, który wykorzystał asystę G. Scalviniego. Gospodarze podwyższyli prowadzenie tuż przed przerwą, gdy C. De Ketelaere skierował piłkę do siatki w 43. minucie. Po zmianie stron Atalanta kontynuowała swoją dominację, a bramkę na 3-0 zdobył ponownie C. De Ketelaere, tym razem po podaniu od G. Scamacci w 76. minucie. Mimo starań, Lazio zdołało odpowiedzieć dopiero w 84. minucie, gdy C. Immobile zdobył honorowego gola dla gości.

Spotkanie upłynęło pod znakiem kontroli gry przez Atalantę, która wykorzystała swoje okazje i skutecznie zagrała w ofensywie. Z kolei Lazio nie było w stanie skutecznie naciskać na przeciwnika, co ostatecznie skutkowało porażką z wynikiem 3-1.

Warto zaznaczyć, że zarówno gospodarze, jak i goście byli aktywni w stosowaniu kary kartek. Żółte kartki otrzymali Mario Pašalić (Atalanta, 9'), Éderson (Atalanta, 78'), Luis Alberto (Lazio, 45'), Felipe Anderson (Lazio, 45') oraz Nicolò Rovella (Lazio, 47').

W kolejnych meczach Atalanta zmierzy się z Genoa, Sassuolo oraz AC Milan, natomiast Lazio czekają spotkania z Cagliari, Bayernem Monachium oraz Bologną.