Napoli kontra Atalanta, wynik meczu - 0-3

W meczu 30. kolejki włoskiej Serie A Napoli podejmowało u siebie Atalantę na Stadio Diego Armando Maradona. Spotkanie, które odbyło się trzy dni temu, zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem drużyny gości, która pewnie pokonała gospodarzy 3-0. Już w pierwszej połowie Atalanta wyszła na prowadzenie 2-0, utrzymując kontrolę nad grą do końcowego gwizdka sędziego.

Mecz Napoli - Atalanta: 0-3

Dzisiaj na Stadio Diego Armando Maradona odbyło się starcie pomiędzy zespołem Napoli a ekipą Atalanty. Spotkanie to, które odbyło się w ramach Serie A, przyniosło emocjonujące momenty i wiele goli. Sędzią głównym tego starcia był Luca J. Pairetto z Włoch.

Sprawozdanie z meczu:

Minuta 26' przyniosła pierwszą bramkę dla drużyny gości - Aleksey Miranchuk precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik spotkania, wykorzystując asystę od M. Pašalića. Napoli próbowało odpowiedzieć, lecz defensywa Atalanty była nieugięta.

Zespół Atalanty udowodnił swoją skuteczność w końcówce pierwszej połowy, gdy w 45' G. Scamacca podwyższył prowadzenie dla gości po zagraniu Miranchuka. Wynik do przerwy wynosił 0-2, a kibice byli pod wrażeniem efektywności ofensywnej drużyny z Bergamo.

Druga połowa również była pełna emocji. W 54' Sead Kolašinac otrzymał żółtą kartkę, a w 82' Teun Koopmeiners również został ukarany. Obie drużyny walczyły o kontrolę nad meczem, ale to goście potrafili wykorzystać swoje okazje.

W 88' padła trzecia bramka dla Atalanty - T. Koopmeiners ustalił wynik meczu na 0-3 po zagraniu M. Ruggeriego. Napoli próbowało jeszcze odrobić straty, lecz skuteczna defensywa gości nie pozwoliła na zmianę wyniku.

Napoli zakończyło to spotkanie z dwiema żółtymi kartkami: dla Victora Osimhena w 38' oraz Giovanniego Di Lorenzo w 84'. Mimo starań gospodarzy, nie udało im się zdobyć bramki, a Atalanta okazała się zdecydowanie skuteczniejsza.

Po tym starciu Napoli zmierzy się kolejno z Monza, Frosinone i Empoli, natomiast Atalanta czekają spotkania z Fiorentiną, Cagliari oraz Liverpoolem. Kibice mogą oczekiwać dalszych emocji i zaciętych pojedynków w ramach Serie A.