Empoli - Atalanta, wynik spotkania: 0-3

W kolejce 10 włoskiej Serie A doszło do emocjonującego starcia pomiędzy drużynami Empoli i Atalanta. Mecz odbył się na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena, gdzie obie ekipy starały się zdobyć cenne punkty. Ostatecznie to goście z Bergamo okazali się lepsi, pewnie pokonując rywali 3-0. Atalanta dominowała od samego początku, osiągając dwubramkowe prowadzenie jeszcze przed przerwą. Spotkanie nie przyniosło już więcej goli, co utwierdziło gości w zwycięstwie. Sędzią tego starcia był Luca Massimi z Włoch.

Relacja z meczu: Empoli vs Atalanta

Mecz pomiędzy drużynami Empoli i Atalanta odbył się dnia 30 października 2023 roku o godzinie 17:30 na stadionie Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena w ramach 10. kolejki ligi Serie A.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3 na korzyść drużyny gości. Pierwsza połowa meczu była zdecydowanie bardziej emocjonująca, gdzie Atalanta zyskała przewagę zdobywając 2 bramki. Pierwszy gol padł już w 5. minucie po akcji, której efektem był strzał G. Scamacca. Kolejną bramkę dla Atalanty zdobył T. Koopmeiners w 29. minucie po asyście G. Scamacca. W drugiej połowie meczu, Atalanta kontynuowała swoją dominację, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie, tym razem strzelec to G. Scamacca, a asystę zaliczył M. de Roon.

Drużyna gospodarzy otrzymała aż 4 żółte kartki, kolejno dla Youssef Maleh, Liberato Cacace, Emmanuel Gyasi oraz Jacopo Fazzini. Mimo to, żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki, co dodatkowo podkreślało zaciętość spotkania.

Mecz sędziował Luca Massimi z Włoch. Jego doświadczenie pozwoliło sprawnie prowadzić spotkanie, eliminując niebezpieczne sytuacje i utrzymując dyscyplinę na boisku.

Następne mecze dla Empoli to starcia z zespołami Frosinone, Napoli oraz Sassuolo, natomiast Atalanta zmierzy się z drużynami Sturm Graz, Udinese oraz Napoli.